Realizacje

idealnie dopasowane do wnętrza i potrzeb Klientów.
 • Adaptacja akustyczna - Łódź

  Adaptacja akustyczna - Łódź

  Dostałem za zadanie zaprojektować pokój odsłuchowy o jak najlepszych proporcjach, wokół którego architekt stworzył bryłę domu. Dwa lata później był gotowy stan surowy i zacząłem produkcję ustrojów akustycznych. Trzy lata później jeden z najlepszych dedykowanych pokojów odsłuchowych jakie zrobiłem był gotowy.

  Ustroje rozpraszające i pochłaniające na ścianach zabudowane i zasłonięte tkaninami. W rogach pułapki basowe, również schowane za maskownicami. Na suficie po środku wyspa z dyfuzorów, a przy ścianach zabudowa pod wentylację z dodatkowym pochłanianiem basu.

  Realizacja Lodz 01
  Realizacja Lodz 02
  Realizacja Lodz 03
  Realizacja Lodz 04
  Realizacja Lodz 05

   

 • Adaptacja akustyczna - Tczew

  Adaptacja akustyczna - Tczew

   

  Adaptacja akustyczna salonu z antresolą. Bardzo duża powierzchnia generuje długi czas pogłosu z którym ciężko walczyć. Tym bardziej gdy piękna połówka chce mieć gładkie ściany. Jednak w tym przypadku małżeństwo marzyło o domu z dużą ilością drewna. Dlatego dzięki zastosowaniu perforacji w sklejce na suficie i wykorzystaniu ocieplenia dachu jako warstwy tłumiącej dźwięki pogłos został skutecznie zmniejszony. Również w antresoli i na klatce schodowej są plyty perforowane. 

  W części odsłuchowej za kolumnami jest ściana akustyczna w której są ukryte pochłaniacze dźwięku zakryte filcem. 

  Na korytarzu jest ściana szaf w zabudowie z ryflowanymi frontami z naturalnego drewna, które dodatkowo rozpraszają dźwięki, dodatkowo zmniejszając nieprzyjemne echo.

  Rezultatem jest ciepłe i przyjemne wnętrze, bez nadmiernego pogłosu co przekłada się na lepsze brzmienie i komfort z przebywania i odpoczywania w tym domu.

  acoustic-lab-ealizacja-G4-01
  acoustic-lab-ealizacja-G4-02
  acoustic-lab-ealizacja-G4-03
  acoustic-lab-ealizacja-G4-04
  acoustic-lab-ealizacja-G4-05
  acoustic-lab-ealizacja-G4-06

 • Adaptacja akustyczna - Bielsko Biała

  Adaptacja akustyczna - Bielsko Biała

  Pomogłem zrealizować marzenie.
  Podczas remontu domu, został on rozbudowany o dodatkowy pokój. Specjalnie nie ma on okien, żeby nie przeszkadzały w rozmieszczeniu ustrojów akustycznych. Po wybudowaniu przyjechałem na pomiary akustyki i na ich podstawie zaprojektowałem i wykonałem ustroje. Cała kolorystyka i grafiki na ustrojach są wybrane przez klienta. 
  W miejscach pierwszych odbić na ścianie przedniej są dyfuzory 2D w rozmiarze 120x120cm. Nad nimi są dwa pochłaniacze. Na ścianach bocznych przy kolumnach są pochłaniacze, a dalej w stronę słuchacza dyfuzory 1D 120x60cm, po dwa na stronę. Tylna ściana po środku ma 3 pochłaniacze, z grafiką która się łączy w jedną całość. Przednie rogi zajmują strojone na konkretne częstotliwości pułapki Hermholtza, a w tylnych rogach są już bardziej szerokopasmowe pochłaniacze z małymi Hermholtzami na górze. Całość uzupełniają dyfuzory 2D na suficie.

  Tak powstało pomieszczenie, które jest spełnieniem marzeń o posiadaniu osobnego, dedykowanego pokoju odsłuchowego. Teraz czas na zakup poważnego systemu audio, a ten będzie już o wiele łatwiej wybrać, bo mając gotowe pomieszczenie, każde urządzenie do niego wstawione zaprezentuje cały swój potencjał.

  realizacje-bielsko-bielsko-biala-g01
  realizacje-bielsko-bielsko-biala-g02
  realizacje-bielsko-bielsko-biala-g03
  realizacje-bielsko-bielsko-biala-g04

 • Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Otrzymałem email z prośbą o pomoc od właściciela fortepianu, który stoi w salonie i brzmiał bardzo słabo. Śpiewanie i granie szybko kończyło się przesterem i piskami. Wykonałem pomiar akustyki i okazało się, że czas pogłosu wynosił prawie 1 sekundę, przez co dźwięki nakładały się na siebie uniemożliwiając trenowanie gry i śpiewu. Obliczyłem optymalną ilość materiałów pochłaniających, zaprezentowałem możliwe rozwiązania wraz z wyceną.
  Wybór padł na opcję z 15 panelami pochłaniającymi firmy Ecophon w rozmiarze 120x120 cm. Obecnie czas pogłosu wynosi optymalne 0,4 sekundy. Dzięki czemu można grać i śpiewać bez pogłosu i przesterów. Dodatkowo dzięki wyciszeniu sufitu również sąsiad z góry cieszy się większym spokojem.

  realizacja-ecophon-w1
  realizacja-ecophon-w2
  realizacja-ecophon-w3
  realizacja-ecophon-w4
  realizacja-ecophon-w5
  realizacja-ecophon-w6

 • Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Zwieńczyłem adaptację akustyczną pomieszczenia, w którym znajduje się jeden z najlepszych systemów audio jakie słyszałem w moim życiu. 
  Problemem był kominek znajdujący się za lewą kolumną. Powodował on zmniejszenie głębi sceny muzycznej z lewej strony, oraz zaburzał proporcje i rozkład sceny. Po prawej stronie za kolumnami jest TV, który zakrywa się szerokopasmowym dyfuzorem Skyscraper, które posiadam w ofercie. Po lewej przed kominkiem nie można było go zastosować ze względu na dużą masę takiego dyfuzora i trudność w jego przesuwaniu. 

  Rozwiązaniem tego problemu jest użycie mojego transparentnego dyfuzora M-diff. Działa on w szerokim zakresie częstotliwości, jest mobilny (ma kółka pod podstawą) oraz nie jest ciężki, więc łatwo można go przesunąć na czas rozpalenia w kominku.
  Po zastosowaniu M-diff scena jest niesamowicie głęboka z prawej jak i lewej strony. Poprawiło się ogniskowanie źródeł pozornych. Gradacja kolejnych planów jest dokładna i w tych samych odległościach po obu stronach.

  realizacja-warszawa-wy01
  realizacja-warszawa-wy02
  realizacja-warszawa-wy03
   

 • Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Zostałem poproszony o wykonanie pomiaru i zakończenie adaptacji akustycznej pokoju, którego właściciel sam wykonał i kupił kilka ustrojów akustycznych poprawiających akustykę pomieszczenia.

  Na ścianach bocznych znajdują się pochłaniacze oraz dyfuzory zakupione wcześniej przez właściciela. W rogach są strojone pułapki basowe również wykonane przez właściciela pomieszczenia. Na suficie są płyty pochłaniające dźwięki.
  Jednak pomimo tej adaptacji było jeszcze słyszalne echo i kilka problemów z niskimi częstotliwościami.

  Po wykonaniu pomiaru zaprojektowałem i wykonałem strojone pochłaniacze na częstotliwości 80-200Hz zawieszone pod sufitem na ścianie przedniej i tylnej. Na ścianie za słuchaczem zastosowałem ustrój hybrydowy (pochłaniająco-rozpraszający), a na korytarzu, który jest połączony z tym pokojem pochłaniacze szerokopasmowe w celu ograniczenia nadmiernego pogłosu wracającego z korytarza do salonu. Dodatkowo do sufitowych paneli pochłaniających dźwięki wykonałem elementy zwiększające ich skuteczność i zakres pochłaniania dźwięków.

  Efektem jest pomieszczenie o wspaniałej akustyce, oddającej 100% potencjału systemu audio który się w nim znajduje. Dające niesamowitą radość ze słuchania i obcowania z muzykami. Dzięki obniżeniu pogłosu polepszył się również komfort przebywania w pomieszczeniu. 

  realizacja-warszawa-mi01
  realizacja-warszawa-mi02
  realizacja-warszawa-mi03
  realizacja-warszawa-mi04

 • Adaptacja akustyczna - Białystok

  Adaptacja akustyczna - Białystok

  Adaptacja akustyczna bardzo dużego pomieszczenia na poddaszu. Pokój posiada na całej podłodze grubą wykładzinę, która pochłania dużą ilość dźwięków redukując pogłos w pomieszczeniu. Dodatkowo skosy przekierowują dźwięki ku dołowi, jeszcze bardziej skracając czas pogłosu. W teorii to złe rozwiązanie, jednak to pomieszczenie nie posiada sufitu zamykającego to pomieszczenie od góry na standardowej wysokości około 2,5m tylko jest otwarte. To zwiększenie kubatury pokoju spowodowało naturalne wydłużenie czasu pogłosu, dzięki czemu pomimo zastosowania wykładziny na całej podłodze pomieszczenie nie jest zbytnio przetłumione. Gruba warstwa wełny szklanej ocieplającej dach pochłania nadmierne ilości basu. Okna dachowe różnicują płaskie powierzchnie skosów również pozytywnie wpływając na dźwięk.

  Problemem były fale odbijające się pomiędzy ściankami kolankowymi. Dlatego zastosowałem pochłaniacze w rogach pomieszczenia, oraz dyfuzory na ścianie przedniej i bocznych w celu poprawy lokalizacji, wielkości sceny i ogniskowania źródeł pozornych. Po zastosowaniu ustrojów scena zachwyca swoimi wymiarami, dźwięk jednocześnie jest bardziej gładszy oraz dokładniejszy i detaliczny.

  Dyfuzory w rzeczywistości są koloru szarego, jednak przez ciepłą barwę lamp na zdjęciach wyglądają na ciemno zielone. 

  realizacja-bialystok-d01
  realizacja-bialystok-d02
  realizacja-bialystok-d03
  realizacja-bialystok-d04
  realizacja-bialystok-d05

 • Pułapki basowe - Warszawa

  Pułapki basowe - Warszawa

  Tym razem rozwiązałem problem z buczącym basem, który potrafił tak dudnieć że zatykał uszy. Wykonałem pomiary akustyki w wielu miejscach i zaprojektowałem pułapki basowe nastrojone na konkretną częstotliwość która powodowała to buczenie. Po wstawieniu pułapek bas przestał dudnić, jest kontrolowany, wielobarwny i dynamiczny. 

  Pułapki są malowane na biało pod kolor ścian, ustawione jedna nad drugą. Aby nie zakrywać wlotu wykonałem stojak dystansujący górną pułapkę od dolnej. Znajdują się w prawym tylnym rogu pomieszczenia, ponieważ jest to najbliższy róg względem kolumn, w którym bas się najbardziej wzbudzał. Pokój nie ma lewej ściany, tylko przestrzeń otwartą. Dlatego trzeba było zastosować obie pułapki w jednym rogu.

  realizacja-warszawa-kk01
  realizacja-warszawa-kk02
  realizacja-warszawa-kk03

 • Pułapki basowe - Warszawa

  Pułapki basowe - Warszawa

  Adaptacja akustyczna pokoju na poddaszu do odsłuchu stereo i kina domowego. Projekt zrealizowany przez firmę zewnętrzną. Na zlecenie klienta wykonaliśmy pułapki basowe, które zostały zabudowane w rogach pokoju. Dzięki podwójnym ścianom zlicowane zostały dyfuzory, przez co również pułapki zajmują mniej przestrzeni w pomieszczeniu.

  Pułapki basowe strojone, w formie rezonatora Helmholtza pochłaniają określone częstotliwości basu. Dzięki nim w pomieszczeniu nie występują fale stojące. Z pułapkami nie ma problemów z buczącym basem, jest on zwarty, szybki, dynamiczny i głęboki.   

  realizacja-warszawa-dd01
  realizacja-warszawa-dd02
  realizacja-warszawa-dd03
  realizacja-warszawa-dd04

 • Adaptacja akustyczna - Sopot

  Adaptacja akustyczna - Sopot

  Adaptacja akustyczna dużego salonu na potrzeby odsłuchu stereo i kina domowego. 
  Ściana przednia jest zabudowana ustrojami: pochłaniacze, rozpraszacze i strojone pułapki basowe. Całość zasłonięta tkaniną przezroczystą akustycznie. Na suficie znajduje się 6 rozpraszaczy dźwięku. Na ścianach są pochłaniacze w celu wyrównania czasu pogłosu i zlikwidowania echa trzepoczącego. Dodatkowym elementem adaptacji jest odpowiednio dobrana wykładzina.

  Przed adaptacją pomieszczenie akustycznie bardziej przypominało salę gimnastyczną niż salon. Po adaptacji nie ma problemów z nadmiernym pogłosem oraz podbiciami basu. Scena dźwiękowa jest szeroka i budowana daleko w głąb. Bas jest obszerny i dynamiczny. System gra dużym dźwiękiem, co doskonale sprawdza się przy odsłuchu muzyki i oglądaniu filmów.

   Galeria

  realizacja-sopot-z01
  realizacja-sopot-z02
  realizacja-sopot-z03
  realizacja-sopot-z04

 • Adaptacja akustyczna - Białystok

  Adaptacja akustyczna - Białystok

  Adaptacja akustyczna gabinetu w domu jednorodzinnym do odsłuchu stereo i oglądania koncertów.

  Pomieszczenie na poddaszu ze skosem za słuchaczem. Posiada typowe problemy akustyczne tj. zanikający bas, który przechodzi przez płyty GK na skosie i na suficie zamieniając się w ciepło w wełnie szklanej. Czas pogłosu krótszy na wysokich częstotliwościach niż na średnicy. Co powoduje brak blasku w dźwięku, natarczywą średnicę, brak wypełnienia w basie.

  W skład adaptacji wchodzą:
  - trzy pochłaniacze strojone na suficie 
  - panel binarny pochłaniający głównie średnie częstotliwości za słuchaczem i nad TV

  Ustroje zostały zastosowane w celu wyrównania czasu pogłosu i ograniczeniu pochłaniania wysokich częstotliwości. Po adaptacji dźwięk jest dokładniejszy, barwa bardziej wyrównana, wysokie szlachetne z właściwym blaskiem. Pojawił się dynamiczny i konturowy bas, bez potrzeby wspomagania się subwooferem.

  Galeria

  realizacje-bialystok-w01
  realizacje-bialystok-w02
  realizacje-bialystok-w03

 • Adaptacja salki koncertowej

  Adaptacja salki koncertowej

  Adaptacja akustyczna salki koncertowej, która na co dzień służy jako sala prób. Jest to dedykowany budynek postawiony z myślą o graniu, prób, małych koncertów i nagrywaniu. Pomieszczenie oprócz salki do grania posiada dwie antresole, studio nagrań oraz kuchnię.

  Ściany są postawione pod lekkim skosem, aby rozmyć częstotliwości rezonansowe niskich częstotliwości występujące pomiędzy dwoma równoległymi powierzchniami. Na ścianach zamontowane są ustroje pochłaniające w celu wyrównania częstotliwości całego pasma słyszalnego i osiągnięcia równego czasu pogłosu. Na suficie zamontowane są łuki rozpraszające specjalnie zaprojektowane i wykonane do tego pomieszczenia. Dzięki nim dźwięki są rozpraszane na boki, aby nie było pionowych fal stojących.

  Dzięki takiej adaptacji wszystkie instrumenty brzmią czysto i klarownie, bez znaczenia w którym miejscu salki są ustawione. Dlatego też inwestor zrezygnował z tradycyjnego podestu na scenie. Muzycy mając wolność w rozstawieniu się mogą stać w większych odstępach od siebie, co pozytywnie wpływa na nagrywanie materiału muzycznego.

  realizacje-bialystok-ks01
  realizacje-bialystok-ks02
  realizacje-bialystok-ks03
  realizacje-bialystok-ks04
  realizacje-bialystok-ks05
  realizacje-bialystok-ks06
  realizacje-bialystok-ks07
  realizacje-bialystok-ks08
  realizacje-bialystok-ks09

 • Adaptacja akustyczna - Pomorze

  Adaptacja akustyczna - Pomorze

  Salon połączony jest z wnęką na aneks kuchenny i dużym korytarzem. W celu zmniejszenia pogłosu i uzyskania symetrii odbić z obu ścian bocznych ustaliliśmy oddzielenie salonu od korytarza drzwiami.

  Ustroje na ścianach bocznych i ścianie za kolumnami umieszczone są w zabudowie, a następnie całość została zasłonięta materiałem. Zabudowa po bokach została pobejcowana w kolorze framugi drzwi, aby lepiej się wkomponowała w pomieszczenie. Przed telewizorem na czas odsłuchu zawieszany dyfuzor podzielony na dwie części, bo TV ma 150cm szerokości.

  Dodatkowo na suficie cztery dyfuzory w malowanych ramach zasłonięte maskownicą. Pomiędzy sufitem, a ustrojami zainstalowane zostało oświetlenie led (w rzeczywistości światło jest słabsze).

  Przed adaptacją dominował pogłos i buczący bas który zasłaniał resztę pasma. Po adaptacji bas jest szybki i konturowy, średnica ciepła i szczegółowa, pojawiły się wysokie tony, poprzednio zakryte basem. 

  realizacje-trojmiasto-l01
  realizacje-trojmiasto-l02
  realizacje-trojmiasto-l03
  realizacje-trojmiasto-l04

 • Adaptacja akustyczna - Wrocław

  Adaptacja akustyczna - Wrocław

  Pełna adaptacja akustyczna pomieszczenia na poddaszu.

  Największym problemem w pomieszczeniu było echo pomiędzy ścianą przednią i tylną. Duże połacia skosów wysysały bas z pomieszczenia oraz dodatkowo odbijały fale wzdłuż pomieszczenia zwiększając pogłos.
  W celu eliminacji echa zastosowałem dyfuzory na ścianie przedniej 1D, na tylnej 2D. Na skosach umieściłem dyfuzory 1D wzdłuż pomieszczenia, aby fale padające na skosy odbijać w płaszczyźnie 180 stopni. Aby odzyskać bas zastosowałem pochłaniacze szerokopasmowe i dwa rezonatory Hermholtza. Bas się pojawił. Przy 45Hz udało się odzyskać nawet 25dB. 

  Użyte ustroje:

  • dyfuzory 1D i 2D
  • pochłaniacze strojone
  • pułapki basowe (rezonatory Hermholtza)

   

  realizacje-wroclaw-a01
  realizacje-wroclaw-a02
  realizacje-wroclaw-a03
  realizacje-wroclaw-a04
  realizacje-wroclaw-a05
  realizacje-wroclaw-a06

 • Adaptacja akustyczna stylowego salonu w Trójmieście...

  Adaptacja akustyczna stylowego salonu w Trójmieście...

  W prezentowanym pomieszczeniu należało tak wkomponować ustroje, aby pasowały do stylu pomieszczenia oraz jak najmniej zdradzały swoją obecność. Po przeanalizowaniu kilku wariantów ostatecznie wybraliśmy wykonanie dwóch częściowych zabudów na ustroje odstających o 13 cm od ściany. Dzięki temu można było zachować podziały ścian zachowując styl pomieszczenia.

  Podział zabudowy na segmenty był podyktowany poprzednim podziałem ścian. W innym pomieszczeniu zabudowy można zasłonić materiałem od sufitu do podłogi, bez dzielenia ich na części. 

  W zabudowach umieszczone są:

  • pochłaniacze niskotonowe
  • ustroje binarne pochłaniające i jednocześnie rozpraszające fale dźwiękowe
  • pochłaniacze szerokopasmowe

  realizacje-gdynia-p01
  realizacje-gdynia-p02
  realizacje-gdynia-p03
  realizacje-gdynia-p04

 • Adaptacja akustyczna - Radom

  Adaptacja akustyczna - Radom

  Adaptacja pokoju odsłuchowego w salonie dziennym. Po bokach TV dyfuzory 1D ze sklejki. Natomiast przed TV na czas odsłuchu stawiany jest dodatkowy dyfuzor ze styropianu. Na bocznych ścianach w miejscu pierwszych odbić są pochłaniacze odbijające wysokie częstotliwości. Na suficie zastosowałem ustroje również odbijające wysokie częstotliwości, ponieważ są one naturalnie pochłaniane przez dywan i umeblowanie, więc dodatkowe ich niwelowanie było by bardzo niekorzystne. W rogach ściany tylnej znalazły się pułapki basowe, schowane za zasłonami.

            Użyte ustroje:

  • dyfuzory 1D na ścianie przedniej
  • ustroje pochłaniająco-rozpraszające na ścianach bocznych
  • pochłaniacze strojone na niskie częstotliwości w rogach
  • pochłaniacze strojone na suficie

  realizacje-radom-r02
  realizacje-radom-r03
  realizacje-radom-r04
  realizacje-radom-r05
  realizacje-radom-r06
  realizacje-radom-r07

 • Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Adaptacja akustyczna - Warszawa

  Adaptacja salonu i pomieszczeń połączonych - Warszawa

  Salon jest połączony z korytarzem, jadalnią i kuchnią. Razem jest to około 65m2. Zaletą takiego układu pomieszczeń jest możliwość słuchania muzyki z jadalni widząc bezpośrednio obie kolumny. Wadą był dłuższy czas pogłosu który po wciśnięciu 'pause' docierał do słuchacza z prawej strony.
  Postawienie ściany w celu oddzielenia salonu nie wchodziło w grę, dlatego należało równomiernie rozłożyć pochłaniacze we wszystkich połączonych pomieszczeniach. Dlatego w korytarzu na suficie pojawił się jeden pochłaniacz, w jadalni sześć (w układzie 2x3 sztuki), w kuchni idealnie zmieściły się dwa i w salonie cztery.
  Dodatkowo w salonie ściana przednia i tylna zostały zabudowane ustrojami i zasłonięte materiałem. Tym razem kolor tkaniny nie maskuje zabudowy, a ją uwidacznia upiększając pomieszczenie.

   

  realizacja-warszawa-art01
  realizacja-warszawa-art02
  realizacja-warszawa-art03
  realizacja-warszawa-art04
  realizacja-warszawa-art05

 • Adaptacja akustyczna - Trójmiasto

  Adaptacja akustyczna - Trójmiasto

  Adaptacja salonu w domu jednorodzinnym - Trójmiasto

  Przepiękne pomieszczenie pod względem wymiarów. Sporo miejsca wokół kolumn. Pomieszczenie jest na tyle szerokie że odbicia ze ścian bocznych docierają do słuchacza z wysokim opóźnieniem dzięki czemu nie wpływają na degradację kreowanej sceny. Zabudowa ściany przedniej zawiera dyfuzory w miejscach pierwszych odbić, ustroje pochłaniające i pochłaniająco rozpraszające w celu wyrównania charakterystyki częstotliwości i czasu pogłosu oraz dwie półki, aby nie tracić zbytnio przestrzeni w pomieszczeniu.

  W lewym rogu za kolumną zastosowałem pułapki basowe. Natomiast w prawym rogu jest przejście co wymusza niesymetryczne ustawienie kolumn względem ścian bocznych co również jest pozytywnym aspektem. Odtwarzana muzyka w tym korytarzu przed adaptacją tak bardzo się kumulowała, że było tam głośniej niż w miejscu odsłuchowym. Dlatego na suficie również pojawiły się ustroje. Na tylnej ścianie pomieszczenia jest aneks kuchenny również z małym korytarzem w którym bas się kumulował, więc i tam są ustroje na suficie.

  Dodatkowo w salonie nad kolumnami pochłaniacze, po środku cztery rozpraszacze 2D i dwa pochłaniacze bliżej kuchni, aby uzyskać równomierne pochłanianie również w części kuchennej, dzięki czemu siedząc za stołem również pięknie gra i przyjemniej prowadzi się rozmowy.

  realizacja-trojmiasto-mobo01
  realizacja-trojmiasto-mobo02
  realizacja-trojmiasto-mobo03
  realizacja-trojmiasto-mobo04
  realizacja-trojmiasto-mobo05
  realizacja-trojmiasto-mobo06

 • Adaptacja akustyczna - Gdynia

  Adaptacja akustyczna - Gdynia

  Gruntowna adaptacja salonu w bloku - Gdynia
  Przy okazji gruntownego remontu przeprowadziłem adaptację akustyczną,
  która składa się z ustrojów akustycznych i pozostałych elementów wspomagających akustykę.

  Ściana przednia została zabudowana ustrojami pochłaniającymi,
  pochłaniająco-rozpraszającymi i rozpraszającymi. W rogach stanęły strojone pułapki basowe.

  Jako dodatkowe elementy pomagające w akustyce na suficie zawisły kasetony
  o grubszej fakturze, a za słuchaczem panele 3D. Ukoronowaniem adaptacji jest dyfuzor
  zawieszany na telewizorze na czas odsłuchu.

  realizacja-wejherowo-0sla
  realizacja-wejherowo-1sla
  realizacja-wejherowo-2sla
  realizacja-wejherowo-3sla
  realizacja-wejherowo-4sla
  realizacja-wejherowo-5sla
  realizacja-wejherowo-6sla
  realizacja-wejherowo-7sla
  realizacja-wejherowo-8sla
  realizacja-wejherowo-91sla
  realizacja-wejherowo-92sla

 • Pokój odsłuchowy Acoustic Lab (wersja 2011)

  Pokój odsłuchowy Acoustic Lab (wersja 2011)

  Mówi się że "Szewc bez butów chodzi", jednak nie tym razem.

  Ucząc się akustyki z teorii bardzo chciałem przejść do praktyki. Dlatego przez dwa lata projektowałem i budowałem ustroje akustyczne, poznając ich działanie. Opracowując metody ich lepszego zaprojektowania, wykonania i doboru pod odpowiednie problemy akustyczne. Tak powstał złożony projekt adaptacji mojego pokoju odsłuchowego. A że z natury jestem pedantyczny to przedstawiam tutaj jego wersję pierwszą, bo nie poprzestałem na tym co wykonałem. 

  Adaptacja tego pokoju cały czas ewoluuje, tak samo jak mój system audio. Pracuję nie tylko nad akustyką, ale również nad dobrem odpowiednich elementów w zwrotnicach kolumn i elektronice. Zmieniam kable, wtyki, gniazdka, cały czas się ucząc i dążąc do co raz lepszego brzmienia. Czasami dostaję na testy urządzenia (wzmacniacze, kolumny, kable, podstawki) do posłuchania i wyrażenia się o ich brzmieniu.

   

  realizacja-bialystok-mi01
  realizacja-bialystok-mi02
  realizacja-bialystok-mi03
  realizacja-bialystok-mi04
  realizacja-bialystok-mi05

Acoustic Lab

Wykonujemy specjalistyczne pomiary akustyki pomieszczeń, wyliczenia izolacyjności akustycznej ścian i stropów na podstawie których jesteśmy w stanie stworzyć precyzyjny projekt adaptacji akustycznej.

Naszym celem jest uzyskanie wysokiego komfortu akustycznego i pełne zadowolenie klienta.

Realizacje