logo
pomiary projekty ustroje-akustyczne Ustroje oferta realizacje kontakt

Adaptacja akustyczna stylowego salonu w Trójmieście...


...na potrzeby odsłuchu stereo z zachowaniem stylowego wyglądu pomieszczenia. W przypadku adaptacji akustycznych osobnych pomieszczeń odsłuchowych adaptacja jest prosta. Wystarczy dobrać odpowiednie ustroje, uzgodnić z klientem ich ilość, wielkość i wykończenie, a następnie przejść do realizacji. Natomiast gdy pomieszczeniem odsłuchowym jest salon zaczynają się schody.

 

W prezentowanym pomieszczeniu należało tak wkomponować ustroje, aby pasowały do stylu pomieszczenia oraz jak najmniej zdradzały swoją obecność. Po przeanalizowaniu kilku wariantów ostatecznie wybraliśmy wykonanie dwóch częściowych zabudów na ustroje odstających o 13 cm od ściany. Dzięki temu można było zachować podziały ścian zachowując styl pomieszczenia.

Podział zabudowy na segmenty był podyktowany poprzednim podziałem ścian. W innym pomieszczeniu zabudowy można zasłonić materiałem od sufitu do podłogi, bez dzielenia ich na części.

 

W zabudowach umieszczone są:

  • pochłaniacze niskotonowe
  • ustroje binarne pochłaniające i jednocześnie rozpraszające fale dźwiękowe
  • pochłaniacze szerokopasmowe

 

Ze względu nie konieczność zachowania stylu pomieszczenia, nie ma w nim pułapek basowych, które w większym stopniu zmniejszyły by czas pogłosu niskich częstotliwości. Jednak przy tak dużych ograniczeniach w adaptacji uzyskane efekty są znakomite, co widać na porównaniach wykresów z przed adaptacji i po jej wykonaniu.


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem