logo
pomiary projekty ustroje-akustyczne Ustroje oferta realizacje kontakt

Adaptacja akustyczna - dedykowany pokój odsłuchowy - Białystok

5bia

Wykonanie adaptacji akustycznej pod odsłuch stereo. Zastosowane ustroje: strojone pułapki basowe, dyfuzory 1D, strojone pochłaniacze.
Pomieszczenie zostało niemal w pełni przebudowane. Sufit został przełamany i pochylony w dwóch płaszczyznach. Ściany wykonane z płyt GK zostały dodatkowo wzmocnione w celu eliminacji zwiększenia izolacyjności akustycznej pokoju od pozostałych pomieszczeń w domu. Na ścianie za kolumnami w rogach stoją duże, strojone pułapki basowe, które razem z  trzema dyfuzorami tworzą jeden dyfuzor o szerokości 4,3 metra. W miejscu pierwsze bocznych i tylnych odbić również zastosowałem dyfuzory 1D. Na suficie strojony pochłaniacz i dyfuzory.

 Kilka lat temu boczne dyfuzory 1D zostały zmienione na transparentne dyfuzory M-diff, aby nie blokować światła wpadającego do pokoju i poprawić kreowanie sceny.
Zaś ostatnio na ścianie przedniej zamiast trzech żółtych dyfuzorów wykonałem ustrój hybrydowy (pochłaniacze o grubości kilkunastu centymetrów, a na nich dyfuzory dwuwymiarowe o grubości również kilkunastu centymetrów) który zakryłem tkaniną akustyczną z wydrukiem.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem